Naruszenie nietykalności cielesnej

Respektowanie prawa nietykalności cielesnej jest przejawem szacunku dla drugiego człowieka, gdyż każdy ma prawo oczekiwać, że nie będzie dotykany przez inne osoby wbrew swej woli.

Publikacja: 08.05.2024 04:30

Naruszenie nietykalności cielesnej

Foto: Adobe Stock

We wrześniu ubiegłego roku, w samym środku kampanii wyborczej, na terenie przylegającej do dworca kolejowego w Katowicach Galerii Katowickiej 49-letni mężczyzna naruszył nietykalność cielesną posła, ubliżał mu i zniszczył jego telefon. Mężczyznę zatrzymali powiadomieni przez posła policjanci.

Wieczorem tego dnia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach poinformowała, że sprawcy przedstawiono „zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej kwalifikowane z art. 217 § 1 kodeksu karnego i zniszczenia mienia w postaci telefonu kwalifikowane z art. 288 § 1 k.k.”. Z kolei rzeczniczka policji poinformowała, że ok. godz. 11.20 do policjantów patrolujących rejon Galerii Katowickiej w ścisłym centrum miasta zgłosił się poseł, który przekazał, że „podszedł do niego nieznany mu mężczyzna, wytrącił mu telefon, a następnie miał go znieważyć i naruszyć nietykalność”.

Pozostało 93% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Prawo karne
Akta znalezione w domu Zbigniewa Ziobry. Prokuratura przekazała nowe informacje
ABC Firmy
Firma zapłaci prawie 240 tys. zł kary. Wszystko przez zgubionego pendrive'a
Zawody prawnicze
Adwokaci apelują do Tuska. Chcą uchylenia rozporządzenia MS
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura z wieloma znakami zapytania. Będzie podwyżka?
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?