Kodeks Etyki Aptekarza – ważne zmiany dla pacjentów i farmaceutów

13 marca 2024 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu Etyki Aptekarza RP. Farmaceuta będzie mógł wykonywać swój zawód tylko pod własnym imieniem i nazwiskiem. Rekomendując pacjentowi lek, musi kierować się jego dobrem, uwzględniając aktualną wiedzę, skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania produktu.

Publikacja: 05.04.2024 04:30

Kodeks Etyki Aptekarza – ważne zmiany dla pacjentów i farmaceutów

Foto: Adobe Stock

Po trzech latach prac IX Krajowy Zjazd Aptekarzy przyjął zmianę Kodeksu Etyki Aptekarza Rzeczypospolitej Polskiej, która weszła w życie 13 marca br. (dalej: „Nowy Kodeks Etyki”). Uzasadnieniem zmian była konieczność dostosowania zawodu farmaceuty do nowych wyzwań, jakie stawiają współczesne czasy oraz do ostatnich zmian w prawie, w szczególności tych związanych z wejściem w życie ustawy o zawodzie farmaceuty. Nowy Kodeks Etyki Aptekarza RP wprowadza jednak wiele istotnych zmian wpływających nie tylko na farmaceutów, ale i również na samych pacjentów. Co dokładnie się zmienia?

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Podatki
Nierealna darowizna nie uwolni od drakońskiego podatku. Jest wyrok NSA
Samorząd
Lekcje religii po nowemu. Projekt MEiN pozwoli zaoszczędzić na katechetach
Dane osobowe
Wyciek danych klientów znanej platformy. Jest doniesienie do prokuratury
Cudzoziemcy
Rząd wprowadza nowe obowiązki dla uchodźców z Ukrainy
Sądy i trybunały
Prokurator krajowy zdecydował: będzie śledztwo ws. sędziego Nawackiego