Do debaty Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego przed drugą turą wyborów prezydenckich dojdzie w piątek 23 maja 2025 r. o godz. 20.00 – uzgodniły sztaby obu kandydatów.
Z polisy OC BMW Sebastiana M. pokryto już szkody na autostradzie A1, uznając go za sprawcę wypadku. On sam wciąż nie został zatrzymany w Dubaju mimo zgody na ekstradycję.
Na nowo rozpętana przez prezydenta USA Donalda Trumpa wojna celna znacznie pogorszyła nastroje globalnych eksporterów, w tym polskich. Aż 42 proc. firm spodziewa się wyraźnego spadku przychodów z eksportu – wynika z badania Allianz Trade.
Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów zostanie wypłacone w tym roku we wrześniu.
Tajlandia obawia się, że w najbliższych latach może utracić pozycję lidera turystycznego w regionie Azji Południowo-Wschodniej na rzecz Wietnamu. W tym ostatnim kraju turystyka bardzo dynamicznie się rozwija i w marcu gości z zagranicy było tam o 40 procent więcej niż przed pandemią.
Przypadków naruszania ciszy wyborczej w sieci było naprawdę bardzo dużo. Pamiętajmy, że grozi za to kara grzywny – mówi dr Anna Frydrych-Depka, ekspertka prawa wyborczego.
Prezydent USA Donald Trump nie zmusił rosyjskiego dyktatora Władimira Putina do niczego. Pytanie, czy w ogóle się starał.
Ruszają zakulisowe rozmowy w sprawie poparcia dla kandydatów na prezydenta. Rafał Trzaskowski musi zabiegać o głosy lewicy tak, żeby nie zrazić do siebie prawicy. PiS musi licytować wysoko, żeby przeciągnąć na swoją stronę skrajną prawicę, ale Konfederacja ma poczucie siły.
Pierwsza tura wyborów prezydenckich to gong dla Rafała Trzaskowskiego. I klęska klasy politycznej: zaskakująco dobry wynik Grzegorza Brauna wskazuje na jej bezradność wobec radykalnego populizmu.
Co się stało, że Karol Nawrocki ma dziś realne szanse na prezydenturę, gdy jeszcze przed chwilą wydawało się, że afera z kawalerką, książką, domniemane powiązania z gangsterami i tajemniczy apartament Muzeum II Wojny Światowej ostatecznie przekreślą jego szanse wyborcze?
Dziesięć lat temu zaczynał jako ambitna idea, dziś jest jednym z topowych wydarzeń gospodarczych w Europie.
Polski rząd pokazuje, że jest zdeterminowany, aby w Polsce do 2040 r. zostało zbudowanych 18 GW w morskiej energetyce wiatrowej
Będziemy dalej inwestować i rozwijać się w Polsce. Nie ma co do tego wątpliwości
Bank dostosowuje swoje działania do obecnych potrzeb rozwoju społeczno- -gospodarczego, ale również do kwestii wspierania bezpieczeństwa.
Apelujemy o to, by wśród projektów, które mogą być finansowane ze Społecznego Funduszu Klimatycznego, pojawiła się kategoria mobilności współdzielonej.
Gdy inflacja w Polsce zaczęła spadać, zaobserwowaliśmy wzrost wydatków na towary i usługi niebędące artykułami pierwszej potrzeby.
Szymon Hołownia, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzymał 4,99 proc. głosów i zajął piąte miejsce, przed drugą turą poparł kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Zadeklarował też, że weźmie udział w „marszu patriotów”, organizowanym przez KO 25 maja w Warszawie.
Nowy pakiet uderza nie tylko we flotę cieni czy obce statki uszkadzające bałtyckie rurociągi, ale też w dwór Putina, sojuszników z Chin, ZEA, Turcji, producentów dronów i najbardziej nieprzejrzysty paliwowy koncern. Jego właściciel do dziś nawet w Rosji nie jest oficjalnie znany.
Rejestracją fundacji rodzinnych zajmuje się tylko jeden sąd w Polsce, a rejestr nie jest prowadzony w formie teleinformatycznej. Czas oczekiwania na wpis ciągle się wydłuża, a weryfikacja danych fundacji rodzinnych jest znacznie utrudniona.
Zaledwie 10 proc. top menedżerów dużych firm na świecie twierdzi, że są one gotowe na rewolucję w dziedzinie sztucznej inteligencji. Bardziej sceptycznie niż przed rokiem oceniają też wdrażanie strategii AI.
Matka, której córka zmarła z powodu niemożliwej do wyleczenia choroby, dostanie zadośćuczynienie za to, że – z powodu błędnej diagnozy – nie zdążyła przygotować się na jej śmierć i zawalczyć o przedłużenie jej życia – orzekł Sąd Apelacyjny w Lublinie.
Wybierz dowolną subskrypcję rp.pl i zapłać za pomocą
Płatności powtarzalnej BLIK
Trump próbuje mediować pokój w Ukrainie i zapowiada przełom. UE i Wielka Brytania podpisują strategiczny pakt obronny, i planują podpisanie kolejnych umów dwustronnych. Linie lotnicze zapowiadają wzrost popytu w 2025 roku.
W najnowszym odcinku podcastu „Pałac Prezydencki” Michał Kolanko rozmawia z Michałem Fedorowiczem, szefem kolektywu analitycznego Res Futura, o tym, jak media społecznościowe przejęły kontrolę nad przestrzenią polityczną w kampanii prezydenckiej 2025.
Od zdolności mobilizacji i demobilizacji tych, którzy zagłosowali w I turze wyborów prezydenckich na Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna może zależeć ostateczny wynik wyborów - uważa prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Jan Maria Jackowski, były senator, a obecnie komentator polityczny nie krył w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w programie „Rzecz o polityce”, że wynik Karola Nawrockiego w I turze wyborów prezydenckich można uznać za sukces Prawa i Sprawiedliwości.
- Czym jest obniżka stóp? Obniżka stóp jest sygnałem, na który czeka niezdecydowany klient, który potrzebuje tego impulsu do zakupu mieszkania - mówi Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań w Otodom, w Magazynie o Biznesie.
Był taki czas, że aktorka Magdalena Lamparska niechętnie mówiła publicznie o swoim talencie tworzenia ciast i tortów. Dzisiaj zmieniła podejście do tematu. Uważa, że umiejętność „rzeźbienia w cukrze” to jej supermoc i nauczyła się być z niej dumna.
W najnowszym odcinku rozmawiamy z Renatą Bożek, autorką powieści „Wyjarzmiona”, opatrzonej znamiennym podtytułem: „Historia biednej dziewczyny ze wsi przez nią samą opowiedziana”. Pisarka opowiada o swoim dzieciństwie na wsi, inspiracjach twórczością Mariana Pilota i dziennikami robotników. Zastanawiamy się też wspólnie, czy można czytać „Wyjarzmioną” jako fabularną wersję „Ludowej historii Polski”.
4,3 mln zł pożyczki musi oddać Narodowemu Funduszowi Zdrowia Szpital Powiatowy w Nysie. To pieniądze z NFZ wypłacone placówce za okres, w którym nie przyjmowała pacjentów na skutek powodzi.
Zabójstwo na UW to incydent. Uczelnie są bezpieczne, ale trzeba wzmocnić pracujących tam ochroniarzy. I uwrażliwiać studentów – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” dr Paweł Moczydłowski, kryminolog, socjolog, były szef więziennictwa.
W rozmowie z Bogusławem Chrabotą w podcaście „Rzecz w tym”, prof. Grzegorz Kołodko – ekonomista, były wicepremier, autor książki „Trump 2.0. Rewolucja chorego rozsądku” – analizuje kluczowe napięcia geopolityczne współczesnego świata. Rozmowa oscyluje wokół trzech głównych tematów: powrotu Donalda Trumpa do Białego Domu, globalnej rywalizacji z Chinami oraz kondycji polskiej polityki obronnej.
Czy praca zdalna jest korzystna dla pracodawców i pracowników? Nowy raport pokazuje paradoks, który wiąże się z pracą poza biurem. Najkrócej można opisać tę prawidłowość w następujący sposób: produktywność pracowników zdalnych idzie w górę, a samopoczucie – w dół.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas