Tomasz Szmydt Opinie polityczno - społeczne

Paweł Łepkowski: Sędzia Tomasz Szmydt jak szpieg Stirlitz? Bzdura

Od czasu upadku Związku Sowieckiego tysiące uśpionych szpiegów rosyjskich czeka na swoje zadania wywiadowcze w każdym zakątku świata. Nigdy i pod żadnym pozorem się nie ujawniają. To zasada fundamentalna.

Komentarze

Michał Szułdrzyński: Czas totalnej kohabitacji, czyli dlaczego nie ma chemii między Tuskiem a Dudą

Stanisław Kluza: Polska i Francja, nowe strategiczne partnerstwo

Polska jest dla Francji coraz ważniejszym sojusznikiem, nie tylko politycznym, ale też gospodarczym.

Dawid Kulpa: Sprawa Szmydta. Efekt Lucyfera, czy niewinny incydent?

Tomasz Szmydt zdobył przecież "koronę zawodów prawniczych" w pełni transparentnie i zgodnie z obowiązującymi wszystkich innych przepisami prawa. Co więcej, był doświadczonym sędzią z godnym uposażeniem, a mimo to nie miał majątku.

Paweł Rożyński: Drogo w salonach samochodowych. Czy zarobki Polaków jeszcze nadążają za cenami aut?

Nie dość, że auta skokowo zdrożały w czasie pandemii, to jeszcze w ramach ekologicznej misji Bruksela szykuje nam kolejne podwyżki.

Ewa Szadkowska: To skarbówce nigdy się nie znudzi

Ciuciubabka z podatnikami to wciąż ulubiona zabawa fiskusa. Szkoda, że musi się kończyć interwencją sądów, które bezlitośnie punktują urzędników.

Marek A. Cichocki: XI Jinping w Europie. Nasz kontynent staje się poligonem zewnętrznych potęg

Tour chińskiego przywódcy Xi Jinpinga po Europie może nam dużo powiedzieć o politycznej kondycji naszego kontynentu i o jego słabych, dobrze zidentyfikowanych przez świat zewnętrzny punktach.

Ludwik Sobolewski: Giełda, ten nowy wspaniały świat

Czy energia nadająca w przeszłości impet rozwojowy polskiemu rynkowi kapitałowemu wypaliła się nieodwołalnie? – pyta były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Julita Karaś-Gasparska: Pierwsze urodziny fundacji rodzinnej

Długo wyczekiwana, istnieje od niedawna, ale cieszy się już sporym zainteresowaniem i doczekała się wielu interpretacji fiskusa na swój temat. Niedługo minie rok od wejścia w życie przepisów o fundacji rodzinnej.

Michał Szułdrzyński: Nieoczekiwana zmiana miejsc. Tusk buduje mur na granicy, Kaczyński chce być w UE

Największa partia rządząca i największa partia opozycyjna dokonały w ten weekend potężnych politycznych wolt. Zaskakująca zmiana stanowisk PO i PiS wynika ze zmiany miejsc rządzących i opozycji po wyborach 15 października.

Marek Isański: Jak WSA w Krakowie odwraca zasadę „in dubio pro tributario”

Dlaczego sądy administracyjne nawet jasne i proste przepisy korzystne dla obywateli interpretują na korzyść fiskusa?

Jerzy Haszczyński: Polska była proizraelska, teraz głosuje w ONZ za Palestyną

Polska po raz pierwszy w kluczowym głosowaniu opowiedziała się w Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi. I to w ważnym momencie wojny w Strefie Gazy.

Jarosław Gwizdak: Środowisko sędziowskie wie, kto ma problemy. Więc służby też

Środowisko sędziowskie w praktyce wie, kto ma finansowe problemy, kto pije za dużo, kto prowadzi się w sposób niejednoznaczny. Przypadek sędziego Tomasza Szmydta dowodzi, że mogą o tym wiedzieć również służby innych państw.

Prof. Pecyna: Czy komisja ds. Pegasusa pomoże nam zrozumieć tę telenowelę?

Komisja śledcza ds. Pegasusa powstała by ocenić legalność oraz celowość zakupu Pegasusa. Jej dotychczasowe „sensacyjne” ustalenia, w zasadzie oparte na danych wyjściowych, nie przybliżają nas do tego celu.

Artur Bartkiewicz: Czy sprawa sędziego Tomasza Szmydta najbardziej zaszkodzi Trzeciej Drodze i Lewicy?

Sprawa sędziego Tomasza Szmydta zdominowała polską politykę w ostatnich dniach do tego stopnia, że chyba nawet rekonstrukcja rządu znalazła się w jej cieniu. Może mieć to istotny wpływ na wynik wyborów do PE - i jest to zła wiadomość dla koalicjantów Koalicji Obywatelskiej.

Maciej Strzembosz: Prawdziwy wybór Polaków, czyli państwo niepoważne lub nieprzyzwoite

Cała ta mieszanka absurdów, nieodpowiedzialności i skrajnego partyjniactwa przed wyborami europejskimi skłania mnie do wniosku, że najpilniejszą potrzebą jest powołanie Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Polską.

Jan Maciejewski: Biała sukienka

Trzyletnie dziecko zapytało matkę, która właśnie przyjęła komunię świętą: „czy On jest w tobie?”. A kiedy odpowiedziała, że owszem, padło przed nią na twarz.

Bogusław Chrabota: Nowa europejska agenda – czas się bronić

Siewcom burzy, jak Putin, musimy pokazać, że Europa wciąż jest silna. Że potrafi odsłonić kły, kiedy uzna to za potrzebne.

Irena Lasota: Fauda

Przez amerykańskie uczelnie przechodzi fala protestów. W 46 stanach i w moim mieście – „stolicy świata” Waszyngtonie – pewni studenci zamanifestowali… No właśnie, co zamanifestowali?

Jan Skoumal: Gazety walczą ze sztuczną inteligencją, a Polska w lesie

Podczas gdy kilkadziesiąt tytułów medialnych z całego świata pozywa twórców sztucznej inteligencji, a Włochy wprowadzają prawo chroniące obywateli przed algorytmami, Polacy zastanawiają się, czy AI powinno znaleźć się w nowelizacji prawa autorskiego, czy nie.