82 proc. uczestników panelu prawników „Rzeczpospolitej” uważa, że reformy, które pozwolą skrócić czas rozpoznawania spraw w sądach, trzeba wprowadzić niezależnie od tego, kiedy zostanie rozwiązany problem z nieprawidłowymi powołaniami sędziów. 70 proc. z nich chce ograniczenia kognicji sądów.
Informując o swojej propozycji podwyżki płacy minimalnej, resort rodziny postawił w trudnej sytuacji pracodawców. Dla nich rozmowy ze związkowcami na temat najniższego wynagrodzenia będą teraz trudniejsze.
Prokurator z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował w czwartek do Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu prokurator Teresie Rutkowskiej-Szmydyńskiej, byłej Prokurator Regionalnej w Gdańsku.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zawiera sześć rozwiązań deregulacyjnych w zakresie energetyki. Mają one m.in. ułatwić małym i średnim przedsiębiorcom inwestowanie w odnawialne źródła energii (OZE).
Łączymy głos biznesu w działaniach o lepsze prawo
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uzasadnił na piśmie swój wyrok z 23 kwietnia, w którym orzekł, że sędzia Paweł Juszczyszyn był mobbingowany w pracy. Zasądził mu za to odszkodowanie.
Gdy prezydent i większość parlamentarna będą reprezentować przeciwne obozy polityczne, czeka nas powolny proces utrwalania systemu prawnego ukształtowanego za czasów Zjednoczonej Prawicy - piszą Maciej Gutowski i Piotr Kardas, profesorowie i adwokaci.
Przepisy, w założeniu wzmacniające pozycję organu wykonawczego na szczeblu gminy, doprowadziły do sytuacji, w której lokalni włodarze są praktycznie nieodwoływalni.
Czy adwokaci powinni mieć prawo do umów o pracę i do prowadzenia zbiorowych protestów?
Wyborcy odebrali prosty sygnał: jeśli prokuratura nie idzie do sądu, to może politycy, którzy ich przekonują, że afer za czasów rządów PiS nie było, mają rację?
Wierzę, że da się przywrócić zaangażowanie adwokatów w działalność samorządu zawodowego.
Może istotnym czynnikiem jest to, że my nie mamy ochrony przed osobami z problemami psychicznymi – mówi prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były rzecznik praw obywatelskich.
Zakładam, że moi koledzy adwokaci znakomicie znają sprawozdanie izby adwokackiej. Pobrań tego dokumentu było niewiele, ale pewnie licznik się popsuł…
Trybunał ma stać na straży konstytucyjnego ładu, a nie sprawiać wrażenie, że może „hodować” wątpliwe regulacje.
Promując i deregulując kryptowaluty, Trump może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zadowolić lojalny elektorat oraz stworzyć korzystne warunki do pomnożenia rodzinnej fortuny.
W niedzielę 1 czerwca głosy katolików podzielą się pomiędzy kandydatów. Czy więc część z nich popełni grzech? O ile dobrze rozumiem nauczanie Kościoła, to tak – popełnią go ci, którzy zagłosują wbrew sumieniu.
Komendant główny policji podjął decyzję o wprowadzeniu specjalnych haseł służących identyfikacji funkcjonariuszy wykonujących obowiązki po cywilnemu. Ma to zapobiec tragicznym pomyłkom podczas interwencji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas