Dziesięciokrotny Ironman. Polak na podium w Swiss Ultra Triathlon

Adrian Kostera zajął trzecie miejsce w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Polak przepłynął 38 km, przejechał na rowerze 1800 km i przebiegł 422 km w czasie poniżej 190 godzin, poprawiając rekord świata sprzed zawodów.

Publikacja: 22.08.2022 16:04

Adrian Kostera

Zwycięzcą rozgrywanych w Szwajcarii zawodów ultratriatlonowych został Belg Kenneth Vanthuyne, który do ukończenia morderczej rywalizacji potrzebował 182 godzin, 43 minut i 43 sekund. Belg poprawił dotychczasowy rekord (190 godzin, 17 minut, 16 sekund) o 7,5 godziny.

Drugi na mecie zameldował się dotychczasowy rekordzista świata Richard Jung (Niemcy), który tym razem pokonał trasę dziesięciokrotnego Ironmana w czasie 187:49:24.