Koalicja 15 Października uznaje zmiany w mediach za fakt dokonany

Oficjalnie politycy i polityczki Koalicji 15 Października popierają zmiany w mediach publicznych i sposób ich poprowadzenia. Nieoficjalnie ze strony koalicjantów PO można oczywiście usłyszeć coś innego. Ale publiczna krytyka nie wchodzi w grę.

Aktualizacja: 22.12.2023 06:06 Publikacja: 21.12.2023 19:19

Policja przed budynkiem TVP przy ul. Woronicza w Warszawie

Policja przed budynkiem TVP przy ul. Woronicza w Warszawie

Foto: PAP/Leszek Szymański

Dzień po decyzji szefa MKDiN o zmianach w mediach publicznych Sejm pracował w zwykłym trybie. Politycy PiS rano co prawda zwracali się do marszałka Sejmu o to, by uzupełnił porządek obrad o informację „płk UOP Bartłomieja Sienkiewicza, który został oddelegowany przez Donalda Tuska do przeprowadzenia operacji specjalnej w mediach publicznych” - jak to ujął szef klubu Mariusz Błaszczak, ale później zgodnie z planem ruszyła debata nad budżetem. Politycy PiS — jak w PAP — cały czas dyżurują w trybie „interwencji poselskiej”, ale zdaniem koalicji 15 października fakty zostały dokonane. Szef sejmowej komisji kultury Bogdan Zdrojewski zapowiedział na pierwszy kwartał przyszłego roku projekt ustawy likwidującej Radę Mediów Narodowych oraz kolejne projekty ustaw, które mają dotyczyć rynku mediów w ogóle. 

Pozostało 84% artykułu

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Polityka
Dolny Śląsk wciąż bez marszałka województwa. PO oskarża PSL
Polityka
Mateusz Morawiecki wróci przed komisję ds. wyborów kopertowych
Polityka
Jan Zbigniew Potocki kontra współpracownicy. Bunt przeciw samozwańczemu prezydentowi
Polityka
Odwet Mariana Banasia na urzędnikach. Sprawę bada Prokuratura Krajowa
Polityka
Wybory prezydenckie 2025: Pewne jest tylko to, że się odbędą