Dostał wyrok za jazdę bez prawa jazdy. Spod sądu odjechał autem

26-latek z gminy Duszniki usłyszał wyrok za jazdę bez prawa jazdy. Zaraz po rozprawie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i odjechał, choć w mocy był zakaz kierowania pojazdami.

Konfiskata auta. Policja zabezpieczyła już prawie pół tysiąca pojazdów

Pijani kierowcy, których auta zabezpieczyła już policja mogą grać na zwłokę czekając na lepsze dla nich prawo. Tylko w trzy tygodnie policja zabezpieczyła 480 pojazdów.

Krótki żywot przepisów o konfiskacie aut. Resort Bodnara wprowadza zmiany

Do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt, który zakłada rezygnację z obowiązkowej konfiskaty aut pijanych kierowców. Nowe przepisy weszły w życie zaledwie trzy tygodnie temu.

Polskie prawo dyskryminuje auta z LPG? Chodzi o przywilej dla "elektryków"

Od pewnego czasu po buspasach mogą jeździć samochody elektryczne i napędzane wodorem. Taki przywilej nie obejmuje np. użytkowników samochodów z silnikami na autogaz, które uznawane są za niskoemisyjne. Do rzecznika praw obywatelskich wpływają skargi, że jest to przejaw nierównego traktowania użytkowników pojazdów.

Kierowcy tracą prawo jazdy za prędkość i mają problem z jego odzyskaniem

Rzecznik praw obywatelskich zaapelował do Marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował możliwość zatrzymywania prawa jazdy na 3 miesiące przez starostów wyłącznie na podstawie informacji policji o przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h.

Wymiana praw jazdy. "Tych wniosków jest bardzo dużo"

Dziesięciokrotny wzrost liczby wniosków o wymianę zagranicznych praw jazdy na krajowe notuje Ministerstwo Infrastruktury. Ma to związek z przepisami, które zaczną obowiązywać od 17 czerwca - informuje TVN24.

Będzie nowa opłata od samochodów. Ile wyniesie? Ważna deklaracja minister

Rząd chce usunąć z KPO podatek od samochodów spalinowych, a opłata rejestracyjna ma zostać tak wyprofilowana, żeby nie uderzyła po kieszeniach najmniej zamożnych - przekazała minister funduszy i polityki regionalnej, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Prof. Małecki: Przepadek pojazdu powinien przepaść

Organy państwa nie mogą egzekwować odpowiedzialności karnej za pomocą przepisów sprzecznych z konstytucją - pisze ekspert, oceniając wchodzące w życie 14 marca regulacje o tzw. konfiskacie auta pijanym kierowcom.

Konfiskata pojazdów - jest czy jej nie ma? Ministerstwo wyjaśnia

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt przepisów regulujących problem przepisów o konfiskacie pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Wyjaśnia w nim niejasności wynikające z nowelizacji przepisów, która weszła w życie 14 marca.

Przy stłuczce na drodze aplikacja zamiast papierowego oświadczenia

Aplikacja mObywatel zostanie rozszerzona o możliwość zgłaszania stłuczki. Nowa funkcjonalność zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w pierwszej połowie wakacji - informuje "Rz" Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji.

Bodnar o konfiskacie samochodów: absolutnie to nie są martwe przepisy

W czwartek 14 marca weszły w życie przepisy o konfiskacie samochodów pijanych kierowców. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar zapewnił, że "absolutnie to nie są martwe przepisy".

Refleks kierowców do sprawdzenia. Będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Na polskich egzaminach na prawo jazdy ma się pojawić test percepcji ryzyka. Chodzi o umiejętność reagowania na niespodziewane sytuacje na drodze. Nie wiadomo, czy znajdzie się w części teoretycznej czy praktycznej.

Nowe przepisy o konfiskacie samochodów. Pierwsi kierowcy już przecierają szlaki

Zaledwie dwie godziny po wejściu w życie nowych przepisów o konfiskacie samochodów pijanym kierowcom doszło do pierwszego zatrzymania w nowym stanie prawnym. Kolejny poszedł w jego ślady niedługo później, a trzeciemu - odebrano pojazd.

Ewa Szadkowska: Konfiskata auta. Rząd wchodzi w buty PiS

Mieszanie za pięć dwunasta w czekających od miesięcy na wejście w życie przepisach było fatalną praktyką poprzedniej władzy. Obecna coraz chętniej ją powiela. Tym razem w kwestii przepisów o przepadku pojazdu, czyli konfiskacie auta.

Konfiskaty aut nie będzie. Prawo martwe, rząd szykuje nowelizację

Przepisy, które miały umożliwić konfiskatę samochodów pijanym kierowcom, wchodzą w życie w czwartek 14 marca, ale w praktyce będzie to prawo martwe - powiedział Radiu ZET wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha. Jego resort przygotowuje zmiany w ustawie, które znacząco zliberalizują zasady przepadku pojazdu prowadzonego przez sprawcę pod wpływem alkoholu.

Konfiskata samochodu. Nowe prawo wchodzi w życie już 14 marca 2024 roku

W czwartek 14 marca zacznie obowiązywać znowelizowany Kodeks karny. Przewiduje on m.in. konfiskatę samochodu za jazdę po alkoholu.

Prof. Ryszard Stefański: Konfiskata auta konstytucyjnie wątpliwa

Skala przestępstw drogowych popełnionych w stanie nietrzeźwości nie uzasadnia stosowania nadzwyczajnych środków. A za taki trzeba uznać przepadek pojazdu mechanicznego – mówi prof. Ryszard Stefański.

Pijany kierowca straci auto. Gdy nie jest właścicielem, zapłaci nawet 100 tys. zł

Od 14 marca kierowca, który w stanie nietrzeźwości będzie prowadził auto lub spowoduje wypadek, musi się liczyć z utratą pojazdu - przepadkiem. Jeśli nie będzie jego właścicielem, zapłaci jego równowartość.