Wiadomo kiedy i z kim zagra Iga Świątek. Polski czwartek w Rzymie

W turnieju w Rzymie pierwsze mecze rozegrały Magda Linette i Magdalena Fręch. Obie wygrały. Przeciwniczkę w drugiej rundzie poznała Iga Świątek. Na kort wyjdzie w czwartek. Podobnie jak Rafael Nadal, na którego wszyscy na Foro Italico czekają.

Publikacja: 08.05.2024 18:26

Zmagania licznej polskiej reprezentacji w stolicy Włoch rozpoczęła Magdalena Fręch (55. WTA). 26-letnia tenisistka z Łodzi nie miała ostatnio łatwego życia. W Madrycie uległa Rumunce Jaquline Cristian 5:7, 2:6, choć w pierwszym secie prowadziła 5:1. Aby się odbudować zeszła poziom niżej i w Lleidzie wystąpiła w challengerze. Tam odniosła dwa zwycięstwa. W Rzymie, turnieju rangi 1000, wyeliminowała Ashlyn Krueger (66. WTA). Jest więc postęp.

Magda Linette (51. WTA) na mączce radzi sobie zaskakująco dobrze. Była w finale w Rouen, w drugiej rundzie w Madrycie urwała seta Arynie Sabalence. Na Foro Italico miała za rywalkę Chinkę Lin Zhu (53. WTA). Pokonała ją w godzinę 22 minuty – 6:3, 6:2.

Magdalena Fręch – Coco Gauff w drugiej rundzie. Trudne zadanie przed Polką

Teraz polskie zawodniczki nr 2 i 3 czekają poważniejsze wyzwania. Dużo trudniejsze zadanie stoi przed Fręch.

Łodzianka zagra z trzecią na świecie Coco Gauff. Większą presję może odczuwać Amerykanka, ale mimo słabszych wyników z tegorocznego i ubiegłorocznego sezonu na nawierzchni ziemnej to jednak zawodniczka, która dwa lata temu grała w finale Rolanda Garrros. Fręch czeka trudny sprawdzian.

Linette zagra z Wiktorią Azarenką (24. WTA). Białorusinka należy do zawodniczek wygodnych dla poznanianki. Zmierzyły się ze sobą pięciokrotnie i dwa razy – w Miami i Pekinie w ubiegłym roku – górą była Linette. Można się spodziewać co najmniej wyrównanego pojedynku.

Kto będzie pierwszą rywalką Igi Świątek w Rzymie?

Świątek po wspaniałym zwycięstwie w Madrycie rozpocznie rzymską rywalizację od drugiej rundy, od spotkania z Bernardą Perą (77.WTA). Z 29-letnią Amerykanką chorwackiego pochodzenia, wieloletnią partnerką deblową Linette, zagrała dwa razy. Pięć lat temu na trawie w Birmingham było 2:6, 7:6 (6), 6:4 dla Polki, a rok temu w Madrycie 6:3, 6:2.

Tenisistka z Raszyna w Rzymie przebywa od niedzieli, trenuje – od wtorku. Pojedynek z Perą został przez organizatorów zaplanowany na korcie centralnym na godzinę 19:00. To będzie polski dzień na Foro Italico. Zagrają również: Fręch, Linette i Hurkacz w deblu.

Ale warto również pamiętać, że pierwszy mecz czeka Rafaela Nadala. A jeśli 10-krotny zwycięzca tego turnieju w czwartek pokona Węgra Zizou Bergsa, będzie przeciwnikiem Hurkacza w drugiej rundzie. Hiszpan rozpocznie swój pojedynek o 13:00, oczywiście na korcie centralnym.

O której godzinie grają w czwartek Polacy i Rafael Nadal?

Iga Świątek – Bernarda Pera (USA), godz. 19:00

Magdalena Fręch – Coco Gauff (USA), ok. godz. 15:00

Magda Linette/Shuai Zhang (Chiny) – Mirra Andriejewa/Wiera Zwonariowa, ok. godz. 17:00

Hubert Hurkacz/Tallon Griekspoor (Holandia) – Sebastian Baez/Thiago Seyboth Wild (Argentyna, Brazylia) ok. godz. 17:00.

Rafael Nadal (Hiszpania) – Zisou Bergs (Węgry), godz. 13:00.

Transmisje turnieju WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia w Canal+ Sport 2

Transmisje turnieju ATP Masters 1000 Internazionali BNL d’Italia w Polsacie Sport