Krajowy Rejestr Sądowy online – problemy i sposoby ich rozwiązania

Od 1 lipca 2021 r. obowiązuje pełna cyfryzacja postępowania rejestrowego. Wydawałoby się zatem, że Portal Rejestrów Sądowych zarówno dla sądów, podmiotów gospodarczych jak i reprezentujących ich profesjonalnych pełnomocników, nie powinien mieć już żadnych tajemnic. Pojawiają się jednak problemy – podpowiadamy jak je rozwiązać.

Publikacja: 03.03.2022 12:56

Krajowy Rejestr Sądowy online – problemy i sposoby ich rozwiązania

Foto: Adobe Stock

1. Automatyczny odbiór korespondencji sądowej po zalogowaniu do Portalu Rejestrów Sądowych

Największą obecnie bolączką związaną z funkcjonowaniem Portalu Rejestrów Sądowych – nie tylko dla profesjonalnych pełnomocników, ale również podmiotów niezastępowanych przez adwokatów czy radców prawnych – jest odbiór korespondencji przychodzącej z sądu rejestrowego. Doręczanie pism sądowych przez portal informacyjny nie stanowi szczególnego novum w praktyce pełnomocników, jednakże w przypadku Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych istnieje możliwość zalogowania się i korzystania z portalu bez jednoczesnego, automatycznego odbioru korespondencji sądowej. W związku z tym, pełnomocnik może zadecydować kiedy chce odebrać korespondencję i tym samym efektywnie zarządzać czasem przy przygotowaniu np. terminowego pisma.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt