Uczestnicy debaty rozmawiali o bilansie gospodarczym 20-lecia naszego kraju w UE i o obszarach wymag 20 lat Polski w UE

20 lat Polski w Unii Europejskiej. Jaka będzie przyszłość gospodarki?

Bilans 20-lecia naszego kraju we Wspólnocie jest w oczywisty sposób bardzo pozytywny. Mocno rósł PKB, bezrobocie praktycznie zniknęło. Przed nami jednak poważne wyzwania.

Społeczeństwo

Warszawa wraca do zakazu sprzedaży alkoholu. Czy urząd miasta go przeforsuje?

Ogromne wsparcie dla polskich podmiotów na innowacje

Od wstąpienia Polski do UE polskie organizacje uczestniczyły w niemal 6 tys. projektów w programach ramowych na rzecz badań naukowych i innowacji, otrzymując 1,8 mld euro dofinansowania. Obecny, największy w historii program „Horyzont Europa”, ma budżet 93,5 mld euro.

Przed nami kolejne lata wspólnych sukcesów w UE

Dwie dekady po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej dostrzegamy, jak ogromny wpływ na kraj miały przyświecające Wspólnocie wartości: jedność oraz kooperacja.

Ceny polis samochodowych będą rosnąć

Kierowcy chcieliby płacić jak najniższe składki, ale przy szkodzie chcieliby otrzymać jak najwyższe odszkodowanie - mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Łączy nas Biedronka

Historia sieci Biedronka to 29 lat ciągłego rozwoju, który znacznie przyśpieszył w wyniku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jednak tak kiedyś, jak i teraz w centrum są zawsze potrzeby klienta.

Raport Pekao: dzięki akcesji PKB Polski się podwoił

20 lat naszego kraju w Unii to okres, w którym zrealizowano ponad 200 mld dol. bezpośrednich inwestycji, zagranicznych oraz czas dynamicznego rozwoju różnych sektorów, szczególnie usług i przetwórstwa przemysłowego. Wśród głównych wyzwań dla polskiej gospodarki pozostają ochrona klimatu i innowacyjność.

Nowoczesne technologie wspierają ubezpieczycieli i ich klientów

Ostatnie 20 lat to czas bardzo dynamicznych zmian wokół nas. Również branża ubezpieczeniowa przeszła w tym czasie znaczące zmiany i to pod każdym względem: od rodzaju i zakresu produktów, sposobu „pisania” polis, po obsługę i proces likwidacji szkód.

Ciągle wprowadzamy nowe usługi

Monitorujemy rynek pod kątem przejęć. Staramy się rozwijać ofertę i dywersyfikować naszą działalność biznesową – mówi Andrzej J. Kozłowski, prezes spółki Emitel.

Bezpieczeństwo dzięki wsparciu Unii

Fundusze UE pozwoliły na rozbudowę infrastruktury gazowej w Polsce. To bardzo ważne po wybuchu wojny w Ukrainie.

Zajączkowska-Hernik: Konfederacja będzie bronić obrotu gotówkowego

- UE chciałaby zastąpić obrót gotówkowy pieniądzem cyfrowym. Konfederacja nigdy nie wyrazi na to zgody - zadeklarowała kandydatka Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego Ewa Zajączkowska-Hernik.

Trzecia Droga przekłada termin prezentacji list wyborczych. Hołownia wskazał powód

Trzecia Droga zaprezentuje listy na wybory do Parlamentu Europejskiego we wtorek, a nie, jak wcześniej zapowiadano, w poniedziałek - poinformował marszałek Sejmu, Szymon Hołownia.

Obajtek odpowiada na wpis Tuska: Po ile dziś w Polsce paliwo?

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek odpowiedział na wpis premiera Donalda Tuska, w którym szef rządu odniósł się do związanej z Orlenem sprawy "kluczowej dla bezpieczeństwa państwa". Ocenił, że Tusk boi się jego startu w wyborach. "Po ile dziś Polacy płacą za paliwo?" - zapytał.

Sondaż CBOS: Gwałtowny spadek poparcia dla KO

Z najnowszego sondażu partyjnego przygotowanego przez CBOS wynika, że Koalicja Obywatelska zanotowała w ciągu dwóch tygodni bardzo duży spadek poparcia.

Na polskich F-35 nie będzie tradycyjnej szachownicy. Generał: Sentymenty na bok

Na polskich samolotach wielozadaniowych F-35 nie będzie polskiej biało-czerwonej szachownicy - podał szef Sztabu Generalnego WP. Gen. Wiesław Kukuła zadeklarował, że decyzja ta jest przemyślana.

Tusk o nieprawidłowościach w Orlenie i Samerze A. "Polacy muszą poznać prawdę"

Premier Donald Tusk we wpisie opublikowanym w sieci odniósł się do medialnych doniesień dotyczących nieprawidłowości w Orlenie. "Polacy muszą poznać prawdę. Nie ma na co czekać" – napisał.

Polaków jest coraz mniej. GUS podał nowe dane

GUS podał najnowsze dane o liczbie ludności Polski. Wynika z nich, że liczba mieszkańców naszego kraju się zmniejsza.

"Polska zawsze była słaba". Wiceminister w rządzie Tuska o integracji w UE

- Polska sobie sama nie poradzi - powiedział poseł i wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica), tłumacząc w Radiu Zet, dlaczego opowiada się za "jak najgłębszą" integracją w UE.

"Nieprawidłowości sięgające 100 milionów złotych". Wyniki audytu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

- Przede wszystkim troska i walka o tę przyrodę. Poprzednia władza gdzie się dało starała się tę przyrodę wyprzeć na margines. Gdzie się dało to wyciągnąć pieniądze - mówił Mikołaj Dorożała, wiceminister klimatu i środowiska, z Polski 2050, pytany o zmianę w zarządzaniu, jaka dokonała się po zmianie władzy w rozmowie Michałem Kolanką.

Bielan: Wybory do PE przesądzą, czy decyzje będzie nam narzucać większość w Berlinie

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to najważniejsze wybory europejskie co najmniej od momentu, kiedy Polska wstąpiła do Unii – czyli od 20 lat. One zdecydują o tym, czy Polacy będą mieli prawo decydowania o swojej polityce (…) czy decyzje będą nam – w wyniku nowych traktatów – narzucane przez większość skonstruowaną w Berlinie - powiedział Adam Bielan, europoseł PiS.