Udostępnianie przestrzeni reklamowej nie jest usługą reklamową Podatki

Udostępnianie przestrzeni reklamowej nie jest usługą reklamową

Nabycie od kontrahentów, niemających na terytorium Polski siedziby lub zarządu, przestrzeni reklamowej na portalach internetowych w celu ich dalszej odsprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła, a w konsekwencji na spółce nie ciąży obowiązek pobrania i odprowadzenia tego podatku.

Rachunkowość

Podpisywanie sprawozdań finansowych w pytaniach i odpowiedziach

E-fakturowanie a odpowiedzialność karnoskarbowa

Krajowy System e-Faktur jest na razie w zawieszeniu. Jednak jego wprowadzenie w najbliższej przyszłości jest nieuniknione. Sam zaś system będzie kluczowym narzędziem nie tylko dla rozliczeń pomiędzy przedsiębiorcami, ale i dla organów podatkowych, m.in. pod kątem weryfikacji odpowiedzialności karnoskarbowej.

Dla kogo ulga na złe długi

Czy ulga na złe długi przysługuje podatnikom wykreślonym z rejestru podatników VAT z powodu zawieszenia działalności? – pyta czytelnik.

Czy nabycie wierzytelności trudnych podlega opodatkowaniu

Zakup w drodze cesji wierzytelności na własne ryzyko i we własnym imieniu, po cenie niższej od jej wartości nominalnej nie jest usługą.

Przełom w sposobie rozliczania w czasie ulgi na robotyzację

Podatnik jest uprawniony do dokonania jednorazowego rozliczenia w ramach ulgi na robotyzację wydatków poniesionych na nabycie wskazanych w przepisie środków trwałych.

Obowiązki płatnika przy wypłacie dywidendy do fundacji rodzinnej

Podmiot dokonujący wypłaty dywidendy do fundacji rodzinnej nie będzie zobowiązany do pobrania podatku dochodowego, lecz musi dochować należytej staranności w zakresie weryfikacji warunków uprawniających go do zastosowania zwolnienia.

WHT przy wypłatach do alternatywnych funduszy inwestycyjnych

Nie każde wypłaty o charakterze dywidend, odsetek czy należności licencyjnych dokonywane na rzecz zagranicznego wspólnika będą, w przypadku chęci stosowania zwolnienia z podatku u źródła, powodowały obowiązek stosowania przepisów o ryczałtowym opodatkowaniu dochodów.

Czy członkowie grup VAT muszą przesyłać organom podatkowym dodatkową ewidencję?

Jeżeli podmioty zdecydują się na utworzenie grupy VAT, wówczas koniecznym stanie się prowadzenie elektronicznej ewidencji czynności wewnątrzgrupowych przez każdego z jej członków oraz obowiązek comiesięcznego raportowania ewidencji w postaci JPK GV do organów podatkowych.

Czego KSeF nie zmieni

Odpowiedź na pytanie, co zmieni wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur i jakich problemów wprowadzenie tego rozwiązania może nastręczyć podatnikom pojawia się często. Trudno natomiast znaleźć informacje, mówiące o tym co się nie zmienia lub nie zmieni w wyniku wejścia w życie obligatoryjnego KSeF.

Podsumowanie zasad zawierania transakcji kontrolowanych

Zmiany przepisów podatkowych, postępująca globalizacja oraz związana z nią konieczność spełnienia obowiązków podatkowych różnych jurysdykcji wiążą się z potrzebą efektywnego zarządzania ryzykiem podatkowym. Ma to szczególne znaczenie dla podmiotów powiązanych, działających zarówno w grupach krajowych, jak i międzynarodowych.

E-sprawozdania – o czym warto pamiętać?

E-sprawozdanie finansowe to elektroniczna forma dokumentu zawierająca podstawowe dane na temat działalności przedsiębiorstwa i jego kondycji finansowej. Przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące tego procesu.

Kto zapłaci akcyzę za energię z paneli fotowoltaicznych

W związku ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką, pojawia się pytanie o opodatkowanie akcyzą energii elektrycznej wytworzonej przy jej użyciu, jak również o obowiązki akcyzowe z tym związane.

Obniżenie wartości nominalnej udziałów neutralne na gruncie CIT

Obniżenie wartości nominalnej udziałów spółki bez wynagrodzenia na rzecz wspólników jest neutralne na gruncie ustawy o CIT.

Stawka VAT w eksporcie towarów poza UE

Stawka VAT w przypadku eksportu poza granice UE wynosi 0 proc. Jednak, aby skorzystać z tej stawki, konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium wspólnoty.

Sprzedaż udziału kapitałowego w spółce komandytowej – skutki w PIT

Osoba fizyczna będąca wspólnikiem w spółce komandytowej może zrezygnować z prowadzenia działalności gospodarczej, zbywając przysługujący jej ogół praw i obowiązków w takiej spółce. Ma to określone konsekwencje podatkowe.

Wnoszenie majątku do fundacji rodzinnej warto dobrze przemyśleć

Sposób wniesienia majątku do fundacji rodzinnej jest w praktyce jednym z kluczowych kroków, który należy starannie przeanalizować i zaplanować biorąc pod uwagę jego konsekwencje podatkowe.

Podstawowe zasady bilansowe

Zasady bilansowe obejmują zestaw powszechnie obowiązujących reguł, wytycznych i procedur w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz sporządzania i prezentacji na ich podstawie sprawozdań finansowych. Celem tak zdefiniowanych zasad bilansowych jest dostarczanie informacji na temat kondycji majątkowej podmiotów gospodarczych oraz generowanych przez nie wyników finansowych w sposób rzetelny, jasny, pełny i użyteczny.

Rata leasingowa samochodu osobowego jako koszt w PIT

Część odsetkowa opłaty wynikającej z umowy leasingu samochodu osobowego, w przeciwieństwie do części kapitałowej opłaty, stanowi w całości koszt uzyskania przychodów podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.

Preferencje WHT dla spółek holdingowych – ułatwienie czy pułapka?

Z dotychczasowego podejścia Lubelskiego Urzędu Skarbowego wynika, że zagraniczne spółki holdingowe zostały w praktyce pozbawione możliwości uzyskania opinii o stosowaniu preferencji WHT. W związku z tym, zarówno polscy płatnicy dokonujący takich płatności, jak i same zagraniczne spółki holdingowe, stoją przed wyzwaniem jak postąpić w przypadku zastosowania obowiązkowego mechanizmu poboru podatku u źródła (WHT).